Kampania Bezpiecznych Postaw i Wiedzy o Psie "Czy ktoś wie co siedzi w psie?".

Autor: Tadeusz Bakuła
Kampania Bezpiecznych Postaw i Wiedzy o Psie

Weterynaria w Szczytnie i Powiecie szczycieńskim

to jest: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Szczytnie, Gabinet Weterynaryjny w Świętajnie rozpoczęli realizację wspaniałej inicjatywy pod nazwa: Kampania Bezpiecznych Postaw i Wiedzy o Psie  "Czy ktoś wie co siedzi w psie?".

Kampania ta, jest realizowana przy współudziale zacnych instytucji, którym zależy na edukacji młodych ludzi takich jak: Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Samorządy Gminne w Powiecie Szczycieńskim, Fundacja RAZEM ŁATWIEJ zwierzęta przełamują bariery, Nadleśnictwo w Spychowie, Szczytnie i Jedwabnie,  KP Policji w Szczytnie, Szczycieńskie Towarzystwo Przyrodnicze.

Kampania polega na przeprowadzeniu zajęć teoretycznych i praktycznych na temat: „Czy ktoś wie co siedzi w psie" całodniowych (4 godziny) z dziećmi klas 3 i 4 ze szkół podstawowych w Szczytnie, Pasymiu, Olszynach, Wielbarku, Jedwabnie, Dźwierzutach, Rozogach, Spychowie. Na zakończenie przewidziane jest spotkanie wszystkich dzieci biorących udział w zajęciach i rozstrzygnięcie konkursów związanych z Kampanią, w tym konkursu o puchar Powiatowego Lekarza Weterynarii,  wręczenie nagród i wyróżnień.

Każdy uczeń otrzyma certyfikat udziału w Kampanii.

Głównym pomysłodawcą jest dr Anna Strzelbicka - Pietrowicz z Gabinetu Weterynaryjnego ze Świętajna, a zaangażowanym w organizację Powiatowy Lekarz Weterynarii dr Jerzy Piekarz.

Odbyło się już pierwsze spotkanie w Szkole Podstawowej w Szczytnie  co obrazują załączone zdjęcia

Ulotki:    1         2