STUDY VETERINARY MEDICINE IN OLSZTYN |
AKTUALNOŚCI - STUDENCI: |
AKTUALNOŚCI - PRACOWNICY: |
REKRUTACJA na rok akad. 2024/2025 >>>>>NOSTRYFIKACJA DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW >>>>>BIURO KARIER UWM w OLSZTYNIE-oferty pracy >>>>> |
Wydział Medycyny Weterynaryjnej jest jednym z 15 wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Został utworzony w 1967 roku. W związku z dynamicznym rozwojem kadry naukowo-dydaktycznej uzyskał prawo nadawania stopnia doktora nauk weterynaryjnych już w 1968 roku, a doktora habilitowanego w 1971 roku. Wydział posiada akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Jednostek Prowadzących Kształcenie na Kierunku Weterynaria (EAEVE) oraz Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Wydział jest członkiem Konsorcjum Naukowego „Zdrowe zwierzę – bezpieczna żywność”, które otrzymało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego na lata 2015-2019 w dziedzinie nauk weterynaryjnych. Aktywnosć naukowa Wydziału została wysoko oceniona w ewalucji dysycplin naukowych przeprowadzonej w 2022 roku, bowiem dysycplina weterynria uzyskała kategorię naukową A. W Global Ranking of Academic Subjects 2023 Wydział został sklasyfikowany w przedziale 101-150. Wydział posiada nowoczesną infrestrukturę dydaktyczną, badawczą i kliniczną. W jego skład wchodzi 16 katedr oraz Poliklinika Weterynaryjna. Na Wydziale zatrudnionych jest 18 profesorów, 31 doktorów habilitowanych, w tym 23 zatrudnionych na stanowisku profesora uczelni, 39 doktorów i 7 lekarzy weterynarii oraz 43 pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjnych. Kształcenie na kierunku weterynaria prowadzone na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie jest zgodnie z aktualnymi wymaganiami European System of Evaluation of Veterinary Training, aktami prawnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym Polską Ramą Kwalifikacji, gwarantując absolwentom otrzymanie rzetelnej i najnowszej wiedzy z zakresu nauk weterynaryjnych oraz zdobycie najwyższych umiejętności i kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu lekarza weterynarii zapewniających konkurencyjność na rynku pracy.
Wydział Medycyny Weterynaryjnej posiada aprobację Europejskiego Stowarzyszenia Jednostek Prowadzących Kształcenie na Kierunku Weterynaria (European Association of Establishments for Veterinary Education – EAEVE) w zakresie zgodności procesu kształcenia na kierunku weterynaria ze standardami europejskimi nieprzerwanie od 2005 roku.
W wyniku wizytacji Wydziału przez komisję ewaluacyjną EAEVE w 2022, Komitet Europejski ds. Kształcenia Weterynaryjnego (ECOVE) przyznał Wydziałowi akredytację do 2029 r.
W XXIII edycji Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2022" kierunek WETERYNARIA realizowany na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie zajął II miejsce.
W ewalucji dysycyplin naukowych obejmującej lata 2017-2021 dysyplina weterynria, w ramach której prowadzone są badania naukowe na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej uzyskała kategorię A. Wiecej informacji ...
Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM jest członkiem Konsorcjum Naukowego „Zdrowe zwierzę – bezpieczna żywność”, które otrzymało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego na lata 2015-2019 w obszarze nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych w dziedzinie nauk weterynaryjnych.
Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące to flagowe jednostki polskiej nauki. Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM jest pierwszym wydziałem Ubiwersytetu, który znalazł się w konsorcjum o statusie KNOW.
W skład konsorcjum Naukowego „Zdrowe zwierzę – bezpieczna żywność”, oprócz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, weszły: Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu, Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.
|
Dofinansowano ze środków Ministra Nauki w ramach Programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości
Lokalna Komisja Etyczna |
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
|
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
|