Specjalizacja- Choroby Zwierząt Futerkowych

Opublikował/a: Anna Szczerba-Turek

Komisja ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii
na wniosek
Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłasza nabór na 4-czterosemestralne Specjalizacyjne Studia Podyplomowe z zakresu

CHOROBY ZWIERZĄT FUTERKOWYCH

Ukończenie studiów podyplomowych upoważnia uczestników do zdawania państwowego egzaminu specjalizacyjnego, celem uzyskania tytułu specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych.

Studia dają też szeroką wiedzę w zakresie patologii i terapii mięsożernych i roślinożernych zwierząt futerkowych.

Planowany termin rozpoczęcia studium – IX 2012.

Osoby zainteresowane proszę o pisemne zgłoszenie uczestnictwa na adres:

Kierownik Studium, dr hab. Jan Siemionek, prof. UWM, Katedra Epizootiologii, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 13, 10-719 Olsztyn, tel./faks 0895233574, e-mail: jan.siemionek@uwm.edu.pl.

Więcej informacji o kursie i kosztach można uzyskać pod numerami tel. 895233574 oraz na stronie internetowej: http://www.uwm.edu.pl/wmw/ pod zakładką „Specjalizacje”.

Zgłoszenie na studia powinno zawierać dokumenty przewidziane Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (Dz.U. z 28. 11. 1994 r., nr 131, poz. 667):

• wniosek zainteresowanego skierowany do Komisji zawierający imię i nazwisko wnioskodawcy, datę i miejsce urodzenia oraz adres zamieszkania,

• informację o przebiegu pracy zawodowej oraz ukończonych kursach specjalizacyjnych i ewentualnych publikacjach, a także aktualne miejsce pracy,

• odpis dyplomu lekarza weterynarii,

• odpis zaświadczenia okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej o stwierdzeniu prawa wykonywania zawodu,

• deklarację o pokryciu kosztów specjalizacji przez lekarza weterynarii lub zatrudniający zakład pracy, koszt semestru wynosi 1600 zł.

• dokument potwierdzający, co najmniej dwuletni staż pracy zawodowej.

O kolejności przyjęcia na studia decyduje staż pracy i uprzednio ukończone kursy specjalizacyjne.

Termin składania dokumentów upływa 1.VIII.2012 r.

Kierownik Studium zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu rozpoczęcia

Krajowy Kierownik Specjalizacji                                                   Dziekan Wydziału

dr hab. Jan Siemionek, prof. UWM                                               Medycyny Weterynaryjnej

Prof. dr hab. Andrzej Koncicki