Inne publikacje z kategorii:
"Wiedza ogólna"

Inne publikacje tego autora

Najlepsi z Najlepszych nagrodzeni za wybitne osiągnięcia

Opublikował/a: Tadeusz Bakuła - emeryt
PDF | Drukuj | Poleć
Najlepsi z Najlepszych nagrodzeni za wybitne osiągnięcia

Najlepsi z Najlepszych nagrodzeni za wybitne osiągnięcia  w 2015 roku.

            W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się Gala Laur Najlepszym z Najlepszych. Wyróżnieni z Olsztyna i regionu otrzymali statuetki za wybitne osiągnięcia w siedmiu kategoriach. Laur „Najlepszym z Najlepszych” przyznawany jest od 2004 roku. To nie tyle konkurs, ile uhonorowanie swoistych ambasadorów naszego województwa, którzy w poszczególnych latach wyróżnili się na forum krajowym i międzynarodowym, osiągnęli sukces doceniony przez niezależne gremia, przyczynili się do promocji regionu. Laur służy podkreśleniu ich sukcesów tu, na Warmii i Mazurach, w miejscu, w którym mieszkają i funkcjonują. 

W kategorii EDUKACJA Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymał Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM,

Laur odentał Dziekan prof. dr hab. Andrzej Koncicki prof. zw.

Wydział wszedł w skład Konsorcjum Naukowego „Zdrowe zwierzę – bezpieczna żywność”, które otrzymało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego na lata 2015-2019 w obszarze nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych. Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące to flagowe jednostki polskiej nauki, a olsztyńska weterynaria jest pierwszym wydziałem na uczelni, który znalazł się w konsorcjum o takim statusie.

W XVI edycji Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2015” kierunek weterynaria zajął I miejsce. 

W tej kategorii Laur otrzymała również Pani Magdalena Rudnicka – polonistka w Zespole Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku oraz Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.

Wiecej informacji w Gaziecie olsztyńskiej:

Twój komentarz

Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub dodaj komentarz bez logowania:

:
:
:
: